نهرLast updated on
روستای نهر از روستاهای منطقه امیری از بخش لاریجان شهرستان آمل می باشد که در 65 کیلومتری شهرستان آمل در محور هراز واقع شده است !

از آنجایی که وسط این روستا محل پیوند دو رود خانه که یکی از روستای هاره و دیگری از سمت تمیره به طرف این روستا است نهر نامیده می شود.

منطقه ای بسیار زیبا و دیدنی با جاذبه های گردشگری  = ورزشی = کشاورزی و باغداری .و…. می باشد .

اهالی این روستا را می توان به دو گروه بومی ( اصیل ) و غیر بومی تقسیم کرد ! تعداد خانوار های بومی این روستا در دهه ی اخیر رو به کاهش است و بزرگترین علت آن هم می توان به فروش املاک و کوچ به شهر بحساب آورد.

بالغ بر 130 منزل مسکونی در این روستا ( چه ساخته شده و چه در دست ساخت ) وجود دارد که برخی از این منازل در فصل تابستان توسط صاحبان آن به مسافرین و افراد علاقه مند اجاره داده می شود !

اهالی بومی این روستا در کنار کار باغداری و پرورش درختان میوه به کار ساخت و ساز ساختمان از جمله بنایی – نجاری – جوشکاری – برق کشی – لوله کشی – تامین مصالح ساختمان مشغول هستند . در چند سال اخیر باتوجه به رواج صنعت شیلات و پرورش ماهی تعدادی از ساکنان این روستا در محوطه منازل خود با اندک هزینه ای اقدام به ساخت استخر پرورش ماهی قزل آلا نمودند و منبع در آمد مناسبی برای خود دست و پا کرده اند.

از جمله نکات قابل توجه در مورد اهالی این روستا می توان به علاقه ی شدید اهالی نسبت به برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین در ماه محرم در حسینیه مسلم ابن عقیل روستای نهر اشاره کرد که مردم این روستا نشان داده اند که حتی زمستان با همه ی سختی ها – سوز و سرما – برف و باران نمی تواند مانعی برای حضور در روستا ایجاد کند.  • فوریه 9, 2021
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |